...

FAQ

O CO PYTAJĄ PACJENCI?

Jak zapisać sie na wizyte

Najłatwiej zapisać się do nas przez zakładkę Zapisy online lub dzwoniąc pod numer 790290297. Nie posiadamy rejestracji medycznej dlatego jak pracujemy z pacjentami nie odbieramy telefonu. Prosimy wówczas o wiadomość SMS. Staramy się zawsze oddzwonić lub odpisać.

Czy mogę skorzystać z wizyty w ramach NFZ?

Nie, nie mamy kontraktowania z NFZ

Ile kosztuje i ile trwa wizyta u fizjoterapeuty, osteopaty?

Czas trwania wizyty u naszych specjalistów to 45 minut. Jednak należy przygotować się, że pierwsza wizyta może się wydłużyć. Koszt zabiegu od 160 zł do 200 zł w zależności od specjalisty.

Jaka jest forma płatności za wizytę?

W przypadku pierwszej wizyty umawianej telefonicznie obowiązuje przedpłata, która jest gwarancją rezerwacji miejsca. Wizyta taka opłacana jest z poziomu linka, który wysyłamy do pacjentów drogą SMSową. Na miejscu można u nas płacić kartą, gotówką, blikiem. Wizytę można z wyprzedzeniem opłacić również przelewem.

Czy mogę wykupić pakiet zabiegów?

Nie posiadamy pakietów zabiegów.

Jak ubrać się na wizytę?

Na wizytę nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy pamiętać, że specjalista rozbiera pacjenta najczęściej do bielizny. W związku z powyższym warto mieć na sobie niekrępującą, komfortową bieliznę.

Czy potrzebuję skierowania, aby umówić się na wizytę do fizjoterapeuty?

Nie. Do naszych specjalistów można zgłosić się bez skierowania.

Czy muszę zabrać ze sobą badania?

Na wizytę u fizjoterapeuty, osteopaty należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną. Jeżeli było wykonywane RTG (zdjęcie rentgenowskie), MRI (rezonans magnetyczny), TK/CT (tomografia komputerowa) – prosimy o zabranie ze sobą nie tylko samego opisu, ale także płyt z badaniem bądź kliszy. Jeżeli dolegliwości występują od dłuższego czasu, prosimy o zabranie również starszych badań, nie tylko tych aktualnych. Także informacje dotyczące przebytych zabiegów i operacji oraz dolegliwości bezpośrednio niepowiązanych z narządem ruchu są bardzo istotne, np. operacje kardiologiczne, naczyniowe, w obrębie jam brzucha, ginekologiczne itp. Podanie terapeucie jak największej ilości szczegółów pozwoli na szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie terapii.

Jaką metodą pracują specjaliści MediCorp?

Nasi terapeuci łączą różne metody w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie i dobieramy do niego potrzebne narzędzia terapeutyczne. W MediCorp posługujemy się głównie terapią manualną, używamy różnych technik terapii tkanek miękkich, technik osteopatycznych, ćwiczeń. Bardzo ważnym elementem jest również edukacja pacjenta.

Czy terapia rozpoczyna się już podczas pierwszej wizyty?

Tak. Już na pierwszej wizycie po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta zaczyna się leczenie. W fizjoterapii często samo badanie niesie już elementy terapeutyczne.

Jak długo trwa proces rehabilitacji?

Czas trwania, jak i cały proces rehabilitacji jest indywidualny dla każdego pacjenta i zależy od wielu czynników, które z góry trudno jest przewidzieć. Terapeuta w miarę możliwości informuje pacjenta ile zabiegów może być potrzebnych albo jak długo pacjent będzie dochodził do zdrowia. Czas trwania leczenia może się zmieniać w trakcie jego trwania.

Czy mogę przyjść bezpośrednio po urazie?

Tak, jeżeli specjalista stwierdzi, że potrzebne jest dodatkowe badanie lub konsultacja z innym specjalistą to pacjent zostanie o tym fakcie poinformowany i odesłany dalej na diagnostykę. Najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta i to aby pomóc mu najlepiej na ile pozwala dana sytuacja.

Czy rehabilitujecie pacjentów po operacjach?

Tak, prowadzimy rehabilitację pooperacyjną i pourazową.

Czy jest dostępny parking?

200 metrów od naszej przychodni są dwa parkingi płatne 5 zł za godzinę. Parking Neopark przy ulicy Wynalazek, oraz parking należący do Hampton by Hilton. Na samej ulicy Komputerowej miejsc do parkowania jest mało.

Gdzie znajduje się MediCorp?

MediCorp Fizjoterapia & Osteopatia mieści się przy ulicy Komputerowej 9. Jest to ulica boczna od ulicy Cybernetyki. Idąc od strony ulicy Marynarskiej jest to przedłużenie ulicy Wynalazek. Ulica Komputerowa 9 znajduje się na Mokotowie w bliskiej odległości od takich ulicy jak np. ulica Postępu, Wynalazek, Cybernetyki, Marynarska.

CO LECZYMY?

POTRZEBUJESZ POMOCY SPECJALISTY

Zapisz się Online lub Zadzwoń!

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.